Konu:--Ofis Dekorasyon

Ofis Dekorasyon

Günün büyük bir bölümünü ofiste geçiriyorsanız, nasıl dekore ettiğinizin önemi daha daha da artar. Çalıştığınız yer, size huzur veriyor ve dışarıdan gelen misafirlerinizi de etkiliyorsa, ofis dekorasyon fikriniz doğru sonuç vermiş demektir.

Ofisini sıfırdan dizayn edecek ya da yenileyecekler için küçük ipuçları verelim.

Çalışma Alanı Işık Almalı

Çalışma masası olmadan ofis olmaz. Bu yüzden her şeyden önce ofisteki masaların konumu belirlemeniz gerekir. Sürekli ışık alan bir yere konulan masa her zaman majör bir etki yapar. Ancak bu alanın doğal bir ışık kaynağından beslenmesi önemlidir. Dolayısıyla ofisin gün ışığını selamladığı yeri, çalışma masanızın da konumunu belirlemeli.

Mobilyaların Uyumu

Modern ofis tasarımlarını incelediğinizde artık masanın önüne atışmış iki sandalye + bir masadan daha fazlası olduğunu görüyorsunuz. Bir evin misafir odasına nasıl özen gösteriliyorsa, ofis için de aynı şey geçerli. Bu yüzden alacağınız mobilyaların ofisin konseptine uygun olması gerektiğini unutmayın. Rahat ve şık bir oturma grubu sayesinde ofise konforlu bir ciddiyet katılabilir.

Objeler Hayat Kurtarır

Ofis dekorasyonunda seçilecek objeler, işyerinin bütün havasını değiştirebilir. Bu yüzden işin kimyasına uygun olarak seçilen objelerden beslenen bir dekorasyon, hem çalışan performansını hem de estetiği artıracaktır. Sektörünüzle alakalı bir tablo ya da duvar işlemeleri ile renklendirme yapabilirsiniz.

Ofis Dekorasyon

Bitkiler Nefes Aldırır

İş, herkes için stresli bir süreç anlamına gelebilir. İşi azaltmadan stresi minimize etmenin yoluyla yaşadığınız ortamın nefes almasını sağlamaktan geçer. Burada size en çok yardımcı olacak şey ise ofisi çiçeklendirmektir.

Çiçekler veya farklı egzotik bitkiler ile ofisi dekore ederken elbette cam önüne bir saksı koyarak geçiştirmemelisiniz. Tercih ettiğiniz bitkiler, hem mobilyalarınızla hem de ofisin genel mimarisiyle uyumlu olmalıdır.

Renklerin Gücünden Yararlanın

Yaşamınıza renkleri ne kadar çok dahil ederseniz hayattan aldığınız keyif de o denli artış gösterir. Günümüzde klasik ofisler hep koyu renk masa ve koltuklardan oluşan tek tip bir görüntü içeriyor.

Bir ofisin tasarımında canlı renk kullanılması hiçbir zaman işin ciddiyetine zarar vermez. Hatta ofisteki insanların enerjilerine pozitif katkı yapacağı için işin daha çok önemsenmesine de vesile olur. Tercih edeceğiniz mobilya ve objelerin rengini belirlemeden önce ilk olarak duvar ve döşeme renklerini elden geçirebilirsiniz. Sonrasında ortaya çıkacak temel üzerine çeşitli varyasyonlarla süslemeler yapılabilir.

Aynalardan Kaçmayın

İşyerlerinde ayna kullanımı son birkaç yıldır oldukça yaygın. Görüntü olarak sürekli bir aydınlık hissi yarattığı gibi dar ofislerin de geniş görünmesini sağlıyor.

Duvarlara yapıştırılan farklı geometrik şekillerdeki aynalar ile dekorasyonu tamamlayarak işyerinize farklı bir kimlik kazandırabilirsiniz. Örneğin giriş kapısının tam karşısına konuşlanacak şekilli bir boy aynası ile misafirlerinizi karşılamak oldukça ilgi çekici olabilir. Ayrıca ofis içi bölmelerde de aynalardan faydalanabilirsiniz.

2019-01-01T11:24:17+00:00

Yazar :

Yorumunuzu Yazın