Basit Çizim Programı

Basit çizim programları kolay kullanılabilen ve kendinizi geliştirmeye odaklı kullanabileceğiniz çeşitli programlardır. Basit çizim programları kendine özgü eksik ve artı yanlarıyla ön plana çıkarlar. Siz kendinize uygun olan programları deneyerek ve öğrenerek, çizim-grafik konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Basit çizim programları  kendilerine ait  kullanım metotları sahiptirler. Buna göre bir el alışkanlığı kazanmaya çalışmalısınız.

Basit Çizim Programlarına Neler Yer Alıyor?

Geçerli olan çizim ve grafik programları sizin ihtiyacınıza göre farklılık gösterebilmektedir. Listede;

Artweaver Free: Pek çok kullanıcının çeşitli çalışmaları gerçekleştirebilmesini sağlar. Kolay kullanılabilen çizim ve boyama programıdır.

Blender: 3 boyutlu çalışmalar yapmak ve animasyonlar oluşturmak için Blender kullanabilirsiniz

Google SketchUp: Size 3 boyutlu olarak pek çok şeyi çizebilmenize ve bunları gerçekçi bir etki ile görebilmenizi sağlayan program olarak karşımıza çıkar.

Smooth Draw: Size farklı türde resimler çizmenize olanak sağlayan ve aynı zamanda bunları boyama imkanı veren bir programdır.

Inkspace: Vektörel bir grafik üzerinde çizim yapma olanağını veren ve poster-clipart-grafik yapabilme fırsatını sunan bir uygulamadır.

Gımp: Size fotoğraflar üzerinde çeşitli düzeltme imkanları sağlayan ve çeşitli menüleri ile size geniş imkanlar veren editördür.

Drawpad Graphic Editör: İyi bir çizim yapmak ve aynı zamanda çeşitli fotoğraflarınızı düzenleme işlemi için kullanılabilecek bir uygulamadır.

Basit Çizim Programı

Krita: Sizlere hızlı ve kolay bir şekilde çizim yapma olanağını veren bir programdır.

RealWorld Paint: Sizlere resim ve animasyon oluşturma amacı ile katmanlı ve kendine ait .psd codeclerini barındıran bir programdır.

Drawpile: Size ve arkadaşlarınız ile birlikte ortak pencere içerisinde resim oluşturma-düzenleme imkanını veren bir programdır.

My Paint: Sizlere pek çok fırça olanağı ile çeşitli çizimler yapma imkanı verir. Ayrıca grafik tablet ile de kullanılabilen bu ürün size dijital bir resim oluşturabilme fırsatını sağlar.

Pencil2D: Bitmap grafikleri dahil olmak üzere, vektör çizimleri yapmanızı sağlayan ve açık kaynak kodlu bir programdır.

PictBear: Resimler üzerinde ayarlama yapabilmenize ve düzenleme olanağı veren bir programdır. Aynı zamanda kendi çizimlerinizi de oluşturma olanağı sağlar.

Pixia: Eğer başarılı bir şekilde resim yapmak ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız, Pixia programı kullanılabilir. Size harika doğa resimleri yapabilme olanağı verir.

Programlar arasında her birini kullanarak çizimler oluşturabilirsiniz. Eğer daha da profesyonel programlar arıyor ve bu işi ciddi yapmak istiyorsanız çizim tablet ile çalışabilmelisiniz. Ayrıca Open Canvas vb. programları kullanarak, profesyonel çizimler de yapılabilir.

Kategoriler: Genel Bilgiler

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir