Tasarımimarlık

Hastane Rölövesi

0

Hastane Rölevesi

Hastane rölevesi ile yenilenmek istenen yapıların restorasyonuna başlanmadan önce rölöve çalışmasının yapılması gerekir. Proje aşamasında, yapının genel hatlarının belirginleştirilmesi ve kağıt üzerine aktarımının yapılması için gerekli olan hastane rölövesi çalışması alınacak sonucu doğrudan etkileyeceğinden oldukça önemlidir. Özellikle gerekli planlamanın yapılması için bilinmesi gereken taşıyıcı sistemler ve binanın değişmez unsurları rölöve üzerinde belirtilerek tasarımların daha doğru hazırlanması amaçlanmaktadır. Yazımızın devamında hastane rölövesi alınırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgi sahibi olabileceksiniz.

Hastane Rölövesi

Hastane Rölövesi Nasıl Alınır?

Hastane rölövesi nasıl alınır sorusu diğer yapılarda olduğu gibi öncelikle ölçüm işlemleri yapılmalı ve yapının kağıt üzerinde doğru ölçülerle planlanması sağlanmalıdır şeklinde kısaca cevaplanabilir. Rölöve alınırken gerekli olan ekipmanlardan olan çeşitli ölçüm cihazları sayesinde hastanenin bütün detayları doğru bir şekilde ölçülerek kağıt üzerine aktarılmaktadır. Öncelikle detaylardan başlanarak alınan ölçüler, en son olarak en dış bölümün ölçülendirilmesiyle sağlaması yapılarak tamamlanmış olur. Hastane rölövesi alınırken yapının bütün ölçümlerinin yapılarak tadilat esnasında uygulanacak projenin detaylandırılması sağlanır.

Fotoğraf Çekimi

Fotoğraf çekimi için bütün detayların ölçüm işlemi tamamlanması ve ölçüm işleminin tamamlanması gerekir. Yapının genel hatları ile ilgili bilgi veren rölövenin daha anlaşılır bir hal alması için gerekli olan fotoğraf çekimi, işinin uzmanı kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu şekilde doğru açılar kullanılarak yapılan fotoğraf çekimi, çekilen fotoğrafların hangi açılardan çekildiğinin çizim üzerinde işaretlenmesiyle tamamlanarak rölövenin daha doğru anlaşılmasına katkıda bulunur.

Yapı Malzemeleri

Yapı malzemeleri hastane rölövesi alınırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husustur. Yapı malzemeleri ise binanın yapımında kullanılan birimlerin belirtilmesidir. Bu gibi detaylar yapının bozulma sürecinin daha detaylı araştırılmasını sağlayarak yapılacak yenileme işleminde nasıl bir yol izleneceğine karar verilmesine olanak sağlar. Yenilenecek hastane projelerinde hastane rölövesi ne kadar detaylı ve dikkatli bir şekilde alınırsa, yenileme işlemi o kadar iyi ve uzun soluklu olacaktır. Restore edilecek hastane projeleri için profesyonel kadrosu ve kaliteli hizmet anlayışıyla yıllardır müşterilerine güvenilir bir hizmet veren firmamıza ulaşmak için bizi arayabilirsiniz.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Open chat