Mimari Blog

Mimari blog nedir? Mimari blog ne gibi konuların yazıldığı bloglardır? İlk olarak blog, kişisel olarak oluşturulan ve paylaşımların yapıldığı sitelerdir. Bloglarda mimari anlamda ilgi duyacağınız ya da kişisel olarak deneyimlerin paylaşıldığı ve size de bir şeyler katacak içeriklere ulaşırsınız. Sizin için son derece avantajlı olacak bilgilere, deneyimini paylaşan mimarlar aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda elbette siz de blog oluşturup siz de bu bilgi paylaşımının bir parçası olabilirsiniz. Severek okunacak mimari blog sayfaları arasında olabilirsiniz.

Mimari Blog Sayfalarında Ne Paylaşılır?

Mimari blog sayfalarında ne paylaşılır? İlk olarak mimari anlamda bilgi vermek, deneyimini paylaşmak isteyen insanlar, aynı zamanda mimari blog sayfalarında ne paylaşılır sorusunu sorabiliyor. Çünkü ne paylaşılacak olduğu, ne gibi bilgiler verildiği önemli oluyor. Bakıldığında paylaşımlar için en çok tercih edilenin, çizimler – kullanılan programlar – elde edilen deneyimler olduğu görülüyor. Örnek başlıklar üzerinden, farklı bloglarda yer verilen konular hakkında bilgi veriyoruz. Siz de sizin için iyi olacağını düşündüğünüz bir blog sayfasında yer alabilir, okuyucu olabilir ya da dilerseniz kendi blog sayfanızı kurabilirsiniz.

  • Mimarlıkta kullandığım programları paylaşıyorum!
  • Proje çiziminde püf noktalar!
  • Mimarlık fakültesinin ilk yılında bilmeniz gerekenler
  • Mimarlık okumaya karar verenlere önerilerim var!
  • Mimari bilgilendirme değil bilinçlendirme…
  • Mimar olmak isteyenlere özel

Gibi aslında tamamen kişisel düşüncelerin paylaşılması söz konusu. mimari blog sayfalarında ne paylaşılır dendiğinde, önemli olan bu alana ilgi duyan kişilerin dikkatini çekebilecek içeriklerin paylaşılmasıdır. Bu içerikleri göz önünde bulundurmanız halinde, siz de dikkat çeken bir şeyler paylaşarak kendi sayfanızı oluşturabilirsiniz.

Mimari Blog Önerisi

Mimari blog önerisi nedir? Sizin mimari blog önerisi kapsamında, mutlaka görmeniz gerekiyor dediğiniz bir blog var mı? Asında pek çok kişinin farklı kanallar üzerinden verdiği bilgiler var. Önemli olan, önerimiz tamamen öğrencilik sürecini de işin içine katan bloglar oluyor. Süreci unutmamış olan kişiler bu anlamda size daha çok yardımcı olabilir. Direkt olarak sizinle yapılan paylaşımlar çok daha avantajlı olabilir. Siz de bunları göz önünde bulundurup, mimari blog önerisi üzerinden doğru paylaşımların yapıldığı bir sayfada pek çok bilgi birikimine sahip olabilirsiniz.

Mimari Blog Açmak

Mimari blog açmak akla sık sık gelen fikirler arasında olabilir. Mimari blog açmak belki de en iyi fikir. Neden mi? Çünkü blog sayfası açarak, aslında direkt olarak hem paylaşımlarınızı yapacak hem de siz de yazdıkça öğreneceksiniz. Daha fazla üretmek adına daha çok deneyim elde etmeniz, çok daha hızlı şekilde mesleği kavramanızı destekleyecektir. Sonucunda ise mimari blog açmak okuyucularınızın yanı sıra sizin de bir adım ileri gitmenizi büyük ölçüde sağlayacaktır. Tüm bunları göz önünde bulundurarak ona göre hareket ederek, siz de blog sayfalarında yer alabilirsiniz.

Kategoriler: Genel

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir