Sandviç Panel Nedir?

Sandviç panel nedir için cephe kaplama seçeneklerinden bir tanesi olan sandviç panel, iki kat boyalı galvaniz saç ya da alüminyum arasında poliüretan enjeksiyon kullanılarak elde edilir denilebilir. Sandviç panel nedir araştırmasında olanlar için belirtilen kaplamanın son derece kullanışlı ve uygun fiyatlı olduğunu söylemekte fayda vardır. Evlerde, spor komplekslerinde, iş yerlerinde ve farklı mekanların çatılarında kullanılan sandviç panel, cephe, çatı ve soğuk oda paneli olarak değişiklik gösterir. Belirtilen kaplama modeli son derece hafif olduğu için kolaylıkla taşınabilir.

Kısa Sürede Montaj Fırsatı

Kısa sürede montaj fırsatı sandviç panelde hafif olması nedeniyle bir avantajdır. İki alüminyum arasına taş yünü iç dolgu malzemesi kullanarak oluşturulan kaplama sistemi, soğuk mekanların ısıtılmasına oldukça etkilidir ve kısa sürede montaj fırsatı sunar.

  • Belirtilen panel sistemi oluşturulurken, kullanılacak olan alan ve bölgenin iklim koşullarına göre hareket edilir.
  • Sıva ya da boyasız bir şekilde etki sağlayan sandviç paneller, yapılarda estetik ve son derece sağlam bir dış kabuk oluşturulmasına destek verir.
  • Bu tür yalıtım ve koruyucu kaplamalar sayesinde özellikle kış aylarının soğuk geçtiği şehirlerde evlerin ısınmasına katkı sağlanır.

Kullanılacak olan mekana göre adı geçen panellerin farklı renk seçenekleri mevcuttur. Evlerin, iş yerlerinin ya da farklı mekanların rengine göre kaplama malzemenin de rengi değiştirilebilir.

Sandviç Panel Nedir?

Isı Ve Ses Yalıtımı Açısından Avantajlı

Isı ve ses yalıtımı açısından avantajlı olan sandviç paneller son derece faydalıdır. Mekandaki sesin dışarı çıkmasını engelleyen bu tür paneller, düğün salonları ya da alışveriş merkezlerinde de tercih edilir.

  • Panellerin birleşim yerlerinde B2 sınıfı yanmaz izolasyon bandı oluşturularak ürünlerin dayanıklılığı arttırılır.
  • Dış ortama hava sızmasını engelleyen paneller, ortamının ısınının yüksek olmasına katkı sağlar.
  • Yaşadıkları mekanlarda ısı problemi ile uğraşanlar sandviç panel yaptırarak sıcak havayı muhafaza edebilirler.
  • Çatılar dışında cephelerin kaplanmasında da kullanılan sandviç paneller, Coil Coanting teknolojisi ile boyanır.
  • Sandviç Panel Nedir?

Son derece dayanıklı olan paneller uzun süre etkili yalıtım dolgu maddesi ile mekanların tüm ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olur. Su yalıtımı sağlanmasında da belirtilen panellerden yardım alınır.

 


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir